Stomatologia mikroskopowa

Leczenie zębów pod mikroskopem jest jedną z nowoczesnych metod stomatologicznych, zapewnia precyzję, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo.

Mikroskop pomaga zlokalizować i opracować kanały zęba, umożliwia wykrycie struktur niewidocznych gołym okiem. Uzyskane powiększenie umożliwia bardzo dokładne przygotowanie zębów pod korony, mosty lub licówki, wszystko to przekłada się na ich trwałość i estetykę.

Endodoncja mikroskopowa ułatwia diagnozowanie, znacznie poprawia rezultaty leczenia, w szczególności w przypadku zębów nietypowych anatomicznie, zakrzywionych lub zwężonych korzeni. Znacznie zwiększa się poczucie komfortu zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.


Jak to wygląda?

Pacjent podczas zabiegu leczenia zęba pod mikroskopem znajduje się w pozycji leżącej. Użycie mikroskopu stomatologicznego pozwala lekarzowi na ergonomiczną pracę. Zabiegi z jego wykorzystaniem często są długie, dlatego dzięki wygodnej pozycji stomatolog nie odczuwa dużego zmęczenia i może całkowicie skupić się na wykonywanym zabiegu.


Zalety

Oprócz dotarcia do trudno dostępnych miejsc, endodonta dzięki użyciu mikroskopu, podczas leczenia nie musi kierować się wyłącznie rtg zębów i swoją wiedzą o anatomii zęba. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na dostrzeżenie każdego szczegółu, co pozwala na najlepsze przeprowadzenie zabiegu. Inne zalety użycia mikroskopu stomatologicznego to:


  • Łatwiejsze odnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych zęba, oczyszczenie ich i wypełnienie,
  • Poprawa komfortu pracy lekarza,
  • Kość i struktura korzenia zostaje nienaruszona,
  • Zwiększenie pola zabiegowego,
  • Usunięcie z kanałów resztek starych materiałów oraz złamanych narzędzi chirurgicznych,
  • Odblokowanie bardzo wąskich i zamkniętych kanałów korzeniowych,
  • Szybka diagnoza skomplikowanych chorób miazgi zębowej.